![]() |
Dokáží spolu žít lidé a zombie v klidu a míru? Možná
ano, ale…
Lidé a zombie se snaží „žít“ ve vzájemné symbióze a respektu k těm druhým, ale ne všichni se s touto situací dokáží vypořádat. Karl, jeho nevlastní sestra Maggie a kamarád Freddy (trojice zlodějíčků a podvodníků) se snaží na tom všem přiživit a tak tajně odposlouchávají pracovníky Coleman Corporation's, kterým kradou kšefty. Jednoho dne však i oni padnou do pasti a musí rychle sehnat 25 000 dolarů, jinak to šeredně odskáče jejich babička. V řadách korporace Coleman, se totiž ukrývá někdo, kdo by rád převzal moc a rozpoutal hotovou zombie apokalypsu za pomoci svého projektu Zoltan…
Český
název: Generace Zombies
Režie:
François
Simard, Anouk Whissell, Yoann-Karl Whissell
Rok
výroby: 2023
Délka:
80
min
Země:
Kanada
/ Francie
Alternativní
název: Nous, les zombies
Hrají:
Alexandre Nachi...(Karl Neard)
Derek Johns...(Freddy Mercks)
Megan Peta Hill...(Maggie Neard)
Rosemarie Sabor...(Jane)
Patrick Abellard...(Stanley)
Benz Antoine...(Hannity)
Guy Nadon...(Bob Coleman)
Vincent Leclerc...(Seth Mckenna)
...a další
S trojicí tvůrců (François Simard, Anouk Whissell,
Yoann-Karl Whissell) jsem dosud neměl tu čest, přestože mám ve své sbírce
jejich všechny filmy, takže jsem neměl tušení, co od nich mohu čekat. Dnes
padla volba na jejich prozatím poslední kousek a k mé smůle jde zrovna o zombie
komedii. Což mi moc velkou radost neudělalo, ale chtěl jsem jim dát přece jenom
šanci. Dopředu jsem si žádné informace o samotném ději raději nezjišťoval,
abych film „neodpálil“ ještě před jeho puštěním.
Je sice pravda, že se tu dá narazit na několik
humorných situací a povedených vtípků, ale jako celek to na mě moc dobře
nepůsobilo. Znám mnohem lepší zombie komedie. Tady byl zajímavý samotný námět,
několik bizarních momentů (Shiva-zombie, nebo zombie Matka Tereza), nějaké to
lacinější gore, ale například co se hereckých výkonů týče, tak tady jsem byl
spíše zklamán. Jediným štěstím bylo, že to nebylo moc dlouhé a v závěru se
i poněkud přitvrdilo.
Přesto budu tento kousek hodnotit jako podprůměrnou záležitost. Světlých okamžiků tu je minimum a zasmál jsem se tu opravdu jen párkrát. Chápu však, že někomu se tohle může líbit, já mám však k zombie subžánru potažmo k samotným zombíkům spíše negativní vztah. Některé filmy stačí vidět jen jednou za život, nebo se jim rovnou vyhnout a tohle je jeden z nich. Za pár dní si na něj už asi vůbec nevzpomenu.
Hodnocení:
40%
.jpeg)
Žádné komentáře:
Okomentovat